Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη στις καθυστερήσεις για την Τσέλσι στην Πρέμιερ Λιγκ

Με γκολ του Φρανκ Λάμπαρντ στις καθυστερήσεις, η Τσέλσι νίκησε δύσκολα 1-0 την Εβερτον, στην 27η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Με τη νίκη αυτή, η  ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο α' μέρος, η Εβερτον ήταν καλύτερη, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για να πετύχουν γκολ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Τελικά, τη λύση έδωσε ο Φρανκ Λάμπαρντ με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τσέλσι: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Λάμπαρντ, Μάτιτς, Γουίλιαν (62’ Τόρες), Όσκαρ (46’ Ραμίρες), Αζάρ, Ετό (69’ Σίρλε).

Έβερτον: Χάουαρντ, Κόουλμαν, Γιαγκέλκα, Ντιστέν, Μπέινς, Πίενααρ (80’ ΜακΓκίντι), ΜακΚάρθι, Μπάρι, Όσμαν (63’ Μπάρκλεϊ), Μιραλάς (75’ Ντεουλοφέου), Νέισμιθ