Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Σώθηκε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ

Με γκολ του Μπακαγιόκο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε και ξέφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Καρδίτσα, μένοντας στο 1-1 με την Αναγέννηση.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο μόλις της συνάντησης με τον Ραόνε σε φάση διαρκείας, όμως οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας της Β' Εθνικής είδαν τον Μπακαγιόκο με εξαιρετικό βολέ στον πρόσθετο χρόνο να φέρνει το ματς στα ίσια.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βασίλης Παπαχρήστου): Καρακώστας, Κουτρομάνος, Κουρτεσιώτης, Λούιζ Κάρλος, Δούκας, Θεοδοσιάδης, Ραονέ (65' Αγγελόπουλος), Βούκοβιτς (83' Μάσεφ), Αθανασιάδης (90' Χατζηρίζος), Ντοριβάλ, Μπουντούρης

ΠΑΣ Γιάννινα (Στεφάν Ντεμόλ): Κηπουρός, Κώτσιος Πάντος, Βάντερσον, Κυριάκος, Πατσάτζογλου (68' Σκούφαλης), Ανδράλας (59' Ντε Βινσέντι), Τζημόπουλος, Σιάλμας, Τζάνης (87' Μιχαήλ), Μπακαγιόκο