Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

BINTEO: Λεβαδειακός -Δόξα Δράμας 1-0

Ο Λεβαδειακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι των… ομάδων Α-Β, καθώς επικράτησε της Δόξας με 1-0 και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στα τρια ματς που έχει δώσει στη Σούπερ Λίγκα.

Σε ένα παιχνίδι με κακό ρυθμό και λίγες καλές φάσεις, οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι και πιο στοχοπροσηλωμένοι, φτάνοντας δίκαια στη επικράτηση επί των αντιπάλων τους.

Το μοναδικό τέρμα στη συνάντηση πέτυχε με επεισοδιακό τρόπο ένα δεκάλεπτο μετά την έναρξη της επανάληψης ο Βασιλείου.

Στο 53' ο Λεβαδειακός κέρδισε πέναλτι, μετά από χέρι που έκανε ο Μπριλλάκης.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζουρούδης, ο οποίος όμως δεν έκανε καθόλου καλό πλασέ, επιτρέποντας έτσι στον τερματοφύλακα της Δόξας, τον Σερεμέτ, να αποκρούσει.

Οι Δραμινοί παραχώρησαν στη συνέχεια της φάσης κόρνερ, που εκτέλεσε ο Φαβάλι και ο Βασιλείου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.