Κυριακή 22 Απριλίου 2012

ΒΙΝΤΕΟ: Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 2-0

Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του Πανιωνίου κι έκλεισε με τον ιδανικότερο τρόπο την εφετινή χρονιά.

Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη πραγματοποίησε εκπληκτικό δεύτερο γύρο, έφτασε κοντά στο να πάρει το εισιτήριο για τα play off, αλλά δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες.

Αδιάφορο ήταν το ματς στην Τρίπολη. Αστέρας και Πανιώνιος δεν είχαν το άγχος των βαθμών, παρ’ όλα αυτά στο πρώτο μέρος παίχτηκε μέτριο ποδόσφαιρο, με ελάχιστες καλές φάσεις εκατέρωθεν.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, σε μία από αυτές, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του 45λεπτου, κατάφεραν να προηγηθούν με πολύ όμορφο γκολ του Μπακασέτα. Ο νεαρός μέσος πήρε τη μπάλα στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής και με σουτ πάνω στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Μιχαηλίδη (1-0).

Ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης, πίεσε περισσότερο για να πετύχει το γκολ που θα τον έφερνε πιο κοντά στη νίκη και τα κατάφερε στο 69΄. Ο Ράγιος με βολέ πάνω στην κίνηση έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Μιχαηλίδη (2-0).