Κυριακή 22 Απριλίου 2012

ΒΙΝΤΕΟ: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 4-3

Σε ένα ματς-γιορτή του ποδοσφαίρου με επτά τέρματα και όμορφο θέαμα ο Λεβαδειακός επικράτησε με 4-3 εντός έδρας του ΠΑΟΚ, ο οποίος παρά την ήττα του τερμάτισε στην τρίτη θέση στην κανονική περίοδο.

Η ήττα αυτή, πάντως, κόστισε και έναν βαθμό στον "δικέφαλο" από τα play off, καθώς θα ξεκινήσει από τους μηδέν πόντους (όπως και η ΑΕΚ και ο Ατρόμητος), έναντι τεσσάρων του Παναθηναϊκού.

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ με τον Αθανασιάδη στο 21', όμως χάρη στο αυτογκόλ του Μελισσά δύο μόλις λεπτά αργότερα ο Λεβαδειακός έφερε το ματς στα ίσια.

Στη συνέχεια ο Βασιλείου στο 47' έβαλε στο τιμόνι του οδηγού τους γηπεδούχους, για να έρθει όμως ο Ίβιτς στο 77' και ο Αθανασιάδης στο 83' να ανατρέψουν ξανά το σκορ υπέρ του ΠΑΟΚ.

Παρόλα αυτά, οι ποδοσφαιριστές του Λεβαδειακού δεν το έβαλαν κάτω και αφού αρχικά ισοφάρισαν εκ νέου με τον Ναπολεόνι στο 86', κατάφεραν με τον Μαχαίρα στις καθυστερήσεις να πάρουν τη νίκη.