Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

Β' Εθνική: Λύτρωση στις καθυστερήσεις για Παναιτωλικό

Panetolikos F.C.Image via WikipediaΣτις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Παναιτωλικός κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση του Εθνικού Αστέρα, φεύγοντας από την Καισαριανή με τους τρεις βαθμούς της νίκης, χάρη στο υπέρ του 1-0.

Το παιχνίδι ήταν μάλλον κακό σε θέαμα, όμως άκρως επεισοδιακό στο φινάλε του. Ο Εντεγκουάλε με κεφαλιά σε κόρνερ του Θεοδωρίδη στο δεύτερο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Αγρινίου, ξεσηκώνοντας όμως την έντονη αντίδραση των γηπεδούχων, οι οποίοι διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ στη φάση του γκολ.

Παρόλα αυτά, το ριπλέι δεν τους δικαιώνει και τόσο, αφού περισσότερο φαίνεται να κάνει πέναλτι ο Μπενίσκος στον επιθετικό του Παναιτωλικού, παρά το αντίθετο.

Μετά από πολλές φωνές, που λίγο έλειψε να οδηγήσουν σε επεισόδια, το παιχνίδι συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε στο 98'.

Με τη νίκη αυτή ο Παναιτωλικός συνεχίζει από τη δεύτερη θέση να κυνηγάει τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα, με τη διαφορά των δυο ομάδων να βρίσκεται στους τρεις βαθμούς.