Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

Premier League: Πέταξε βαθμούς η Τσέλσι

160
Image via Wikipedia
Αλλους δυο υπερπολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει κοντά στο ρετιρέ της Premier League πέταξε η Τσέλσι, που έμεινε στο 1-1 με τη Γουίγκαν.

Η ομάδα του Βίλας-Μπόας είχε ανοίξει το σκορ με τον Στάριντζ στο 59ο λεπτό της συνάντησης και έδειχνε να ελέγχει το ματς, όμως δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' ο Τζόρντι Γκόμεθ τιμώρησε την άμυνά της και έδωσε τον πόντο στην ομάδα του.

Στα υπόλοιπα ματς ξεχωρίζει η νέα γκέλα της Νιούκαστλ, η οποία έμεινε στο 0-0 με τη Σουόνσι στο Σεν Τζέιμς Παρκ και έφτασε τα πέντε σερί ματς χωρίς νίκη.

Με τους Κλιντ Ντέμπσι και Μπράιαν Ρουίς να σκοράρουν με διαφορά δυο λεπτών στο 33' και στο 34' η Φούλαμ λύγισε με 2-0 τη Μπόλτον, ενώ σπουδαία διπλά με σκορ 2-1 πήραν Στόουκ και Γουέστ Μπρομ από Γουλβς και Μπλάκμπερν αντίστοιχα.

Τέλος, στο 1-1 έμειναν Έβερτον και Νόριτς στο Γούντισον Παρκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Χολτ στο 28', αλλά ο Λίο Όσμαν έφερε το ματς στα ίσια για το συγκρότημα του Ντέιβιντ Μόγες στο 82'