Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

ΒΙΝΤΕΟ: ΠΑΟΚ- Παναιτωλικός 3-0

Μετά από 5 αγωνιστικές χωρίς νίκη, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας με 3-0 του Παναιτωλικού στην Τούμπα.
Κομβικό σημείο του ματς ήταν η αποβολή του Αντι μόλις στο 6ο λεπτό, φάση από την οποία οι Αγρινιώτες «πληγώθηκαν» διπλά, μιας και από το πέναλτι που υπέπεσε ο παίκτης της ομάδας του Μπάμπη Τεννέ προήλθε και το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ από τον Βιεϊρίνια.

Ο Παναιτωλικός έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 44' με τον Καμαρά και στο δεύτερο μέρος τα πράγματα απλουστεύθηκαν για τους γηπεδούχους με τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχαν στα μέσα σε τρία λεπτά.

Ο Παπάζογλου στο 53' και ο Σπαντάτσιο στο 56' «σφράγισαν» τη νίκη της ομάδας του Λάσλο Μπόλονι και στο υπόλοιπο του τελευταίου αγώνα της 10ης αγωνιστικής οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων απλά περίμεναν το σφύριγμα της λήξης του διαιτητή Δασκαλόπουλου.