Κυριακή 27 Ιουνίου 2010

Ισόπαλος ο Άρης με Ρόζενχαϊμ

Δεύτερη ισοπαλία για τον Άρη στα μέχρι τώρα φιλικά παιχνίδια επί Αυστριακού εδάφους. Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν με τον Χαβίτο στο 53ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Πολλές οι δοκιμές από τον Έκτορ Κούπερ.
Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το δεύτερο φιλικό τεστ του Άρη με αντίπαλο τη Ρόζενχαϊμ στο Κίτσμπουελ. Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν με τον Χαβίτο στο 53΄, για να ισοφαρίσουν οι Γερμανοί με τον Μαγκντάσεβιτς στο 58΄. Ο Έκτορ Ραούλ Κούπερ είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα, ενώ το επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη, με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Αυστρίας Σάλτσμπουργκ.
Η σύνθεση του Άρη: Βελλίδης (69΄Φρασέρι), Βανγκέλι, Ρονάλντο (80΄Μπουγαϊδης), Λαζαρίδης (70΄Οριόλ), Μίτσελ, Οικονομόπουλος (63΄Κατίδης), Γκαρσία, Τσεσνάουσκις (46΄Κουλουχέρης), Χαβίτο (63΄Νέτο), Κόκε (64΄Μουδούρογλου), Τσέζαρεκ (46΄ Άραβίδης)