Τετάρτη 24 Ιουλίου 2013

Καλός στην επίθεση, «έμπαζε» στην άμυνα ο ΠΑΟ στο 4-4 κόντρα στην Ελαζίγκσπορ

Η… πειθαρχία στο παιχνίδι του «τριφυλλιού» φαινόταν μονάχα από τη μέση και μπροστά, γιατί η αμυντική συμπεριφορά της ομάδας παρουσίαζε προβλήματα

Ο Παναθηναϊκός, στο πέμπτο κατά σειρά φιλικό προετοιμασίας εν όψει της επόμενης σεζόν, ήρθε ισόπαλος με σκορ 4-4 απέναντι στην τουρκική Ελαζίγκσπορ.

Η… πειθαρχία στο παιχνίδι του «τριφυλλιού» φαινόταν μονάχα από τη μέση και μπροστά, γιατί η αμυντική συμπεριφορά της ομάδας δεν άφησε καθόλου ικανοποιημένο τον Γιάννη Αναστασίου.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με δύο τέρματα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-2 στη λήξη του πρώτου μέρους και στο δεύτερο ημίχρονο, συμμαζεύοντας κάπως την κατάσταση στα μετόπισθεν, απέφυγαν την ήττα.

Πολύ καλός για ακόμα ένα παιχνίδι ο Αλέξανδρος Μουζακίτης, εξαιρετικός ο Θανάσης Ντίνας, στους διακριθέντες και ο Νίκος Γιαννιτσάνης με τα δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο.