Κυριακή 10 Απριλίου 2011

Το πανόραμα όλων των αγώνων της Α΄ ΕΘΝΙΚΗΣ

Άρης – Ολυμπιακός Βόλου 2-1
58' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Σκόρερ ο Νέτο με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, ύστερα από ψαλιδάκι-πάσα του Πορτίγια.
49' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Πορτίγια με δυνατό αριστερό σουτ από πλάγια θέση ισοφαρίζει για την ομάδα του Σάκη Τσιώλη.
30' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ! Ο Βελλίδης ανέτρεψε τον Σολάκη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Στην συνέχεια ο Ουμπίδες στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Βελλίδη για να κάνει το 0-1.
Άρης: Βελλίδης, Νέτο, Ρονάλντο Γκιάρο, Τόχα, Τσέζαρεκ, Μισέλ, Πορτίγια, Μενδρινός, Μπομπαντίγια, Λαζαρίδης, Βαγγέλη
Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Ουμπίδες, Ψυχογιός, Μητρόπουλος, Γκοτοβός, Σολάκης, Μαρτίν, Τομάς, Μπρέσκα, Ακόστα, Ρόκας

Ατρόμητος – Ολυμπιακός 3-1
53' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ανρί Καμαρά εκμεταλεύτηκε νέο λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού και με σουτ στην κίνηση κάνει το 3-1.
37' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ύστερα από αναταραχή στην εστία του Μέγερι, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Αναστασάκου όπου απο κοντά πλασάρει για να κάνει το 2-1.
34' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Εκτέλεση φάουλ κοντά στο κόρνερ από τον Ρόμενταλ και ο Μοδέστο με κεφαλιά κάνει το 1-1 για τον Ολυμπιακό.
21' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Σφακιανάκης εκμεταλέυτηκε "παιδικό" λάθος του Ποτουρίση στην αμύνα καθώε έκανε κάτι σαν κεφαλιά-πάσα, και άνοιξε το σκορ στο Περιστέρι.
Ατρόμητος: Ιτάνζ, Νάστος, Μπαζίνσκι, Σαμπού, Νεμπεγλέρας, Τάτος, Αναστασάκος, Σφακιανάκης, Σκόνδρας, Καμαρά, Μπρίτο
Ολυμπιακός: Μέγερι, Μανιάτης, Ποτουρίδης, Μοδέστο, Μέλμπεγκ, Ρόμενταλ, Φετφατζίδης, Χολέμπας, Ουρτάδο, Μιραλάς, Τζιμπούρ

Καβάλα – Ξάνθη 1-1
50' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ! Ο Νικουλάε με πλασέ, ύστερα από το σέντρα του Αμπντούν, κάνει το 1-1.
2' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Ο Στιούαρντ τη Σέντρα και ο Καζάκης με σουτ στην κίνηση κάνει το 0-1
Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Οικονόμου, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Περεϊρίνια, Ντιέ, Καρντόσο, Αμπντούν, Ρίος, Ονουάτσι, Νικουλάε
Ξάνθη: Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Γκλέιζον, Κωστούλας, Στιούαρτ, Αντεφέμι, Φλίσκας, Πόι, Κατόνγκο, Μαρσελίνιο, Καζάκης

Λάρισα – ΑΕΚ 2-3
60' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ! Βαθιά μπαλιά στον Βενετίδη στα αριστερά, αυτός με τη μία έβγαλε παράλληλη μπαλιά στο κέντρο της περιοχής, και ο Κουζέν με προβολή έκανε το 2-3
44' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ! Με σουτ στην δεξιά γωνία του Σάχα, ο Μετίν κάνει το 1-3.
18' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Μετά από μπαλιά τρύπα στον Γεωργέα από τα δεξιά βγήκε να τον μπλοκάρει ο Αμπάρης, ο Γεωργέας έβγαλε προς τα έξω και ο Λαγός αφού απέφυγε με ντρίμπλα έναν αμυντικό έκανε το σουτ στην κενή εστία για το 0-3
4' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Καφές έβγαλε πάσα στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ στον Λαγό και ο τελευταίος αφού έκανε κοντρόλ με το στήθος νίκησε με πλασέ τον Αμπάρη κάνοντας γρήγορα το 0-2 για την ΑΕΚ!
2' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λυμπερόπουλος γύρισε με τακουνάκι στο πέναλτι και με σουτ στην κίνηση ο Μανωλάς κάνει το 0-1.
Λάρισα: Αμπάρης, Μελίσσης, Βενετίδης, Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Κουζέν, Μετίν, Πανκράτ, Τσιμπάμπα, Κολοβέτσιος, Κόζακ
ΑΕΚ: Σάχα, Καφές, Νασούτι, Μανωλάς, Καράμπελας, Λαγός, Έντερ, Ντιόπ, Γεωργέας, Λυμπερόπουλος, Μπάχα

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-0
83' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Εκτέλεση κόρνερ του Κλέιτον, ο Σαριέγκι έβαλε το κεφάλι του μαζί με τον Πιπίνη του Αστέρα Τρίπολης και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Ιωαννίδης, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Χριστοδουλόπουλος, Λέτο, Σισέ
Αστέρας Τρίπολης: Ντεγκρά, Πιπίνης, Ματούσιακ, Μάρτινς, Μπαστία, Ρουμπίλ, Αράς, Μπαρτολίνι, Ουντόζι, Ορόθκο, Λαδάκης

Κέρκυρα – Εργοτέλης 1-0
29' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ! Οι "Φαίακες" ανοίγουν το σκορ με γκολ του Καλαντζή.
Κέρκυρα: Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής, Μίχος, Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Μαζνόφ, Επστάιν, Γραμμόζης, Μακρής
Εργοτέλης: Αθανασίου, Χίμπλινγκερ, Βίσιο, Λεάλ, Μπέτο, Ζούνιορ, Χαντί, Ολίσε, Μπούντιμιρ, Γιαλούσης, Σαρρής

Ηρακλής – ΠΑΟΚ 0-0
Ηρακλής: Μπαντής, Κατσαμπής, Χοσέμι, Αραμπατζής, Λίμα, Κυριαζής, Ντάνι, Μαχόπ, Σολτάνι, Πίτου Γκαρσία, Επαλέ
ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Μπαλάφας, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Σνάουτσνερ, Αθανασιάδης

Πανιώνιος – Πανσερραϊκός 0-0
Πανιώνιος: Πρελ, Κβιρκβέλια, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Μήτρογλου, Γκαλίτσιος, Γουνδουλάκης, Κουμορτζί, Σάμαρης, Σιόβας, Τσότσαλιτς
Πανσερραϊκός: Φερνάντες, Μπέλιτς, Κέρλα, Ανάκογλου, Ντιόγκο, Νταλέ, Παπάζογλου, Πάρκερ, Τριανταφύλλου, Κάστρο, Σουμπίνιο