Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Νίκησε στο 90' τον Θρασύβουλο ο ΠΑΣ

Ματς μπολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, το οποίο χωρίζει πλέον ένας βαθμός από την επάνοδο στη Σούπερ Λίγκα. Οι Ηπειρώτες νίκησαν με γκολ του Δημήτρη Σιαλμά στην εκπνοή του αγώνα τον Θρασύβουλο και στις 3 αγωνιστικές που απομένουν χρειάζοντα μόλις ένα βαθμό για να σφραγίσουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου.Θα πρέπει να σημειωθεί ότι οι ποδοσφαιριστές του Θρασύβουλου διαμαρτυρήθηκαν έντονα, θεωρώντας πως η μπάλα δεν είχε περάσει την γραμμή της εστίας του Θωμόπουλου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Στεφάν Ντεμόλ): Κηπουρός, Ντάσιος, Κώτσιος, Πατσατζόγλου, Βάντερσον, Κεϊτά (74' Ανδράλας), Κυριάκος, Ντε Βινσέντι (60' Φουρτάδο), Σιαλμάς, Τζάνης (62' Σκούφαλης), Μπακαγιόκο.
Θρασύβουλος (Άκης Μάντζιος): Θωμόπουλος, Κολοτούρος, Βασιλείου, Πρίπου, Λανγκλέ, Σταμόγιαννος, Φρίμποργκ, Παληγεώργος (80' Καρράς), Μίχος (60' Παπαζούδης), Μουστόγιαννης, Μπακασέτας.

Ζωντανός στη μάχη για την απευθείας άνοδο έμεινε ο ΟΦΗ με το “διπλό” στην Ηλιούπολη. Έχανε στο ημίχρονο, αλλά ανέτρεψε την κατάσταση στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Λεβαδειακός με το 2-2 κατά της Βέροιας, συμπλήρωσε 3 ματς χωρίς νίκη.

Αποτελέσματα και σκόρερ της 31ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Πιερικός-Δόξα Δράμας 1-0 (35’ Χατζής)

Κυριακή

Αγροτικός Αστέρας - Εθνικός Αστέρας 1-0
(32' Σαπάνης)
Διαγόρας - Καλλιθέα 2-0 (12' Φράγκος, 72' Γεωργίου)
Ηλιούπολη - ΟΦΗ 1-2 (40' Θάνος - 49' Αγρίτης, 57' Βλόνταρτσικ)
Λεβαδειακός - Βέροια 2-2 (36' Ταραλίδης, 69' Βασιλείου - 45' Σαμαράς, 75' Βεργώνης)
ΠΑΣ Γιάννινα - Θρασύβουλος 1-0 (90' Σιαλμάς)
Τρίκαλα - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0

Δευτέρα

Παναιτωλικός - Ιωνικός (16:00)
Εθνικός Πειραιώς - Πανθρακικός (18:00)                                Η βαθμολογία