Τρίτη 5 Απριλίου 2011

Β' Εθνική: Μεγάλη νίκη για Τρίκαλα κόντρα σε ΠΑΣ

Φωτιά έβαλαν τα Τρίκαλα στην κορυφή της βαθμολογίας της Β' Εθνικής, αλλά και στις θέσεις των play off, με τη νίκη τους με 1-0 επί του πρωτοπόρου ΠΑΣ.
Το αποτέλεσμα δεν επιτρέπει στους Γιαννιώτες να ξεφύγουν πέρα από το +3 από τον δεύτερο Παναιτωλικό, παρά τη χθεσινή γκέλα της ομάδας του Αγρινίου με την Καλλιθέα (0-0).
Την ίδια ώρα, τα Τρίκαλα περνούν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και αφήνουν τον Διαγόρα στην έκτη, ενώ πιέζουν και τον τέταρτο Λεβαδειακό.
Το μοναδικό γκολ στο παιχνίδι πέτυχε ο Μίνγκας στο 20ο λεπτό με σουτ απέναντι από τον Κηπουρό μετά από λάθος του Κώτσιου.
Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, δίκαια κατάφεραν να προηγηθούν. Πίεσαν στην επανάληψη οι Γιαννιώτες, αλλά έμειναν μακριά από την ισοφάριση.