Πέμπτη 11 Αυγούστου 2011

ΠΑΟΚ: Έχασε άλλα άρεσε...

Την ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Λεμεσού γνώρισε ο “δικέφαλος του βορρά”, ο οποίος έδειξε καλά στοιχεία για 70 λεπτά.

Μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα και απειλούσε επιθετικά με τις εμπνεύσεις και τις συνεργασίες Βιεϊρίνια και Γεωργιάδη. Ο τελευταίος είχε και την καλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους στο 44’, όταν μετά από πάσα του Λίνο σούταρε στην κίνηση, αλλά εξουδετέρωσε δύσκολα ο Σβαλόφσκι.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο γκολ στο 57’, όταν μετά το σουτ του Αρίας και την απόκρουση του Σβαλόφσκι ο Αθανασιάδης δεν βρήκε καλά την μπάλα κι αυτή πέρασε λίγο άουτ. Στο 69’ ο Λάζλο Μπόλονι άλλαξε τα 9/11 της ενδεκάδας, διατηρώντας από το αρχικό σχήμα μόνο τους Κρέσιτς και Ρομπέρ. Οι Θεσσαλονικείς αποσυντονίστηκαν και τρία λεπτά μετά από σέντρα από τα δεξιά ο Σισοκό με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κρέσιτς.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Λίνο (69’ Σνάουτσνερ), Έτο (69’ Ζουέλ), Σαβίνι (69’ Ιντζίδης), Μαλεζάς (69’ Κουρδάκης), Γκαρσία (69’ Μπαλάφας), Αρίας (69’ Σκέμπης), Βιεϊρίνια (69’ Ζουλιάν), Γεωργιάδης (69’ Τσουκαλάς), Ρομπέρ, Αθανασιάδης (69’ Παπαδόπουλος).