Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2013

ΒΟΛΕΪ: Και στο τέλος κερδίζει ο Δημήτρης...

Ο Ολυμπιακός του Δημήτρη Καζάζη νίκησε πάλι στο τάϊ μπρέϊκ τον Παναθηναϊκό του αδελφού του, Στέλιου, και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου βόλεϊ. Το αποψινό ντέρμπι έμοιαζε "καρμπόν" με το αμέσως προηγούμενο, στη Γλυφάδα.

Τη μόνη αξιοσημείωτη διαφορά έκαναν κάποιοι ανόητοι της εξέδρας, που πετούσαν διάφορα αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, αναγκάζοντας τη διαιτητή του αγώνα, Λεμονιά Μουλά, να τους απειλήσει με εκκένωση του γηπέδου!

Ο Παναθηναϊκός, παρά το λειψό ρόστερ του, πήρε το πρώτο σετ (21-25), και ανάγκασε τον Ολυμπιακό να "απογειωθεί" στα δύο επόμενα, για να προηγηθεί με 2-1 σετ (25-19, 25-15). Αλλά πάλι ισορρόπησε τον αγώνα το τριφύλλι (23-25 το τέταρτο σετ), οπότε το ντέρμπι οδηγήθηκε σε 5ο σετ, που τον κέρδισαν οι ερυθρόλευκοι με 15-12. Αντίπαλός τους, στα προημιτελικά, θα είναι ο Αρης