Πέμπτη 5 Αυγούστου 2010

Ο Πανιώνιος 2-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη

Ο Πανιώνιος σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Τρίπολη επιβλήθηκε του Αστέρα με 2-0. Ο Μπόσκο Μπάλαμπαν πέτυχε και τα δύο γκολ των «κυνάρυθρων» στο 53ο και στο 68ο λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν καλύτερος και έχασε μια καλή ευκαιρία στο 22’ με τον Ρίος, ενώ ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να απειλήσει. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 53’ με κεφαλιά του Μπάλαμπαν από εκτέλεση φάουλ του Κούκετς. Στο 68’ ο Κροάτης επιθετικός με νέα κεφαλιά από σέντρα του Τσότσαλιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά(46’ Αναστασόπουλος), Αργυρόπουλος(70’ Ρούμπιλ), Πιπίνης(45’ Ουριμπάρι), Φυτανίδης(74’ Ορόθκο), Μπαρτολίνι, Μπαστία, Κερ(80’ Μπακασέτας), Καρέρα(82’ Τσαμπούρης), Ουντότζι(46’ Ροτζέριο), Ρίος(71’ Φορτούνης), Ρομπέρτο(61’ Ιβάνοφ). ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μίκαελ Στόρε): Μπέλιτς, Γιόνσον(46΄Κοντοές), Πατρίκ, Σιόβας(57’ Οκπάκο), Λάτκα, Μανιάτης, Κουμορτζί, Τσότσαλιτς, Μπάλαμπαν (71’ Σκούρτης), Οκόρο(71’ Κολοβός), Κούκετς.