Τετάρτη 4 Αυγούστου 2010

ΠΑΟΚ - Άγιαξ: 3 - 3 στην Τούμπα - Έχασε πέναλτι ο Ίβιτς στο 77΄

Ο ΠΑΟΚ χωρίς να ηττηθεί από τον μεγάλο ΑΓΙΑΞ  δεν κατάφερε να προκριθεί  αφού το παιχνίδι της Τούμπας έληξε  3 - 3 μετά από έναν αγώνα  θρίλερ.

Ο κόσμος χειροκρότησε την ομάδα του ΠΑΟΚ που θα συνεχίσει στα πλει οφ του Γιουρόπα Λίγκ.

Προβάδισμα στο σκορ έναντι του Άγιαξ πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο 16 με γκολ του Βιειρίνια.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48, ο Σουάρεζ εκμεταλλεύτηκε λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ  και έφερε το παιχνίδι στα ίσα, γράφοντας το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα  ο Άγιαξ πέτυχε την απόλυτη ανατροπή με το Jong, που έγραψε το 1-2.

Στο 55 ο Άγιαξ πέτυχε και τρίτο τέρμα κάνοντας το 1-3, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα στο 56 ο Σαλπιγγίδης μείωσε σε 2-3.

Στο 77 ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι , το χτύπησε ο Ίβιτς αλλά το απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να κάνει την μεγάλη ανατροπή

Στο 94΄ ο Ίβιτς μετά από πάσα του Σαλπιγγίδη έκανε το 3 - 3