Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

ΒΙΝΤΕΟ: Κέρκυρα- ΠΑΟΚ 0-4

Ένα βήμα από τη Football League βρίσκεται πλέον η Κέρκυρα μετά τη νέα ήττα που υπέστη, αυτή τη φορά στα χέρια του ΠΑΟΚ με 4-0 εντός έδρας.

Οι Φαίακες ήθελαν μόνο νίκη για να βελτιώσουν κάπως την ήδη δεινή βαθμολογική τους θέση, αλλά δεν κατάφεραν σε καμία περίπτωση να προβληματίσουν τον «δικέφαλο» του Βορρά, ο οποίος πέρασε ένα εύκολο απόγευμα και επέστρεψε στις ήττες μετά από τρεις αγωνιστικές

Ο Πάμπλο Γκαρσία με εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 15', λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Αθανασιάδης με όμορφο σουτ στην κίνηση έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να ψάχνει το γκολ και στην επανάληψη και στο 54' ο Λαζάρ διεύρυνε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, πλασάροντας σωστά τον Γκαλίνοβιτς σε τετ-α-τετ. Ο Ρουμάνος ήταν ο σκόρερ και του τέταρτου τέρματος της ομάδας του Λάσλο Μπόλονι, αφού στο 64' με όμορφο σουτ νίκησε ξανά τον τερματοφύλακα της Κέρκυρας.