Τετάρτη 18 Αυγούστου 2010

Φιλική νίκη (2-0) του Ολυμπιακού Βόλου επί τη Λάρισας

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός Βόλου στο Αλκαζάρ, όπου επιβλήθηκε 2-0 της Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι ακόμα δεν είναι έτοιμοι.

Το σκορ άνοιξε στο 45ο λεπτό ο Ουμπίντες με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 76’ ο Καπάνταης με κεφαλιά από σέντρα του Μόνχε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης):Γιακούποβιτς, Σέλεζι (79' Ψυχογιός), Ρόκας (70' Κάστρο), Σανκαρέ, Τομάς, Ρίκκα (60' Ζαραδούκας), Αλβάρεζ (86' Σκάρος), Μόνχε, Ουμπίντες (90' Mητρόπουλος), Μπρέσκα (56' Πλιάγκας), Μαρτίν (70' Καμπάνταης).

ΛΑΡΙΣΑ (Γιάννης Παπακώστας):Αμπάρης (46' Bιέρα), Τall (46' Γκαμπέτας), Ταυλαρίδης (82' Κολοβέτσιος), Νταμπίζας, Κατσιαρός, Ρομέου, Ιγκλέσιας (76' Καρανίκας), Κανόμπιο (46' Μετίν), Μπλάζεκ (69' Βούζας), Μακίνουα (65' Αμπουχατζίρα), Πούρι (59' Ρέντζας).