Σάββατο 30 Ιουλίου 2011

Εργοτέλης: Φιλική νίκη επί της Ντε Γκράαφσαπ

Panthrakikos-Ergotelis 3-2, 2009-2010 January ...Image via WikipediaΤην Ντε Γκράαφσαπ, τη 14η ομάδα του περσινού ολλανδικού πρωταθλήματος, νίκησε ο Εργοτέλης σε φιλικό αγώνα στο Χάρντερεν της Ολλανδίας.

Σκόρερ του τέρματος των Ηρακλειωτών ο 18χρονος Ανδρέας Μπουχαλάκης, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη.

Ντεμπούτο με τον Εργοτέλη έκανε ο Κλάουντιο Νταντόμο, αγωνιζόμενος στο δεύτερο ημίχρονο. Ανησυχία στο στρατόπεδο των Κρητικών προκλήθηκε από τον τραυματισμό του Λευτέρη Γιαλούση, ο οποίος άφησε τη θέση του στον Άγγελο Χαντί στο 35ο λεπτό.

Η σύνθεσητου Εργοτέλη: Αθανασίου, Γιαλούσης (35’ Χαντί), Πρωτογεράκης (46’ Νταντόμο), Κανδηλάκης (70’ Σαρρής), Γιοβάνοβιτς (70’ Χίμπλινγκερ), Κυριακίδης (70’ Σασιασβίλι), Μπουχαλάκης (70’ Ρομάνο), Φραγκουλάκης (70’ Μπέτο), Καρέλης (70’ Κουτσιανικούλης), Μπρούνο (70’ Μπούντιμιρ), Λεάλ (70’ Χρυσοφάκης)