Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2011

Πρόκριση με ...Κ(α)λάματα!

Η ΑΕΚ πήρε την πρόκριση κόντρα στην Καλαμάτα με το γκολ του Μπέλεκ (47'), αλλά ο αγώνας σημαδεύτηκε από επεισόδια στο ημίχρονο, όπου οι οπαδοί πλακώθηκαν και η αστυνομία έριξε δακρυγόνα!

Σε ένα πολύ κακό ματς, με ελάχιστες ευκαιρίες και έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο η ΑΕΚ κέρδισε την Καλαμάτα με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπέλεκ με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Οι γηπεδούχοι ήταν μαχητικοί, αλλά δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσουν την Ένωση. Από την άλλη, η ΑΕΚ έχοντας την απαραίτητη σοβαρότητα και τηρουμένων των συνθηκών έφτιαξε 3-4 καλές ευκαιρίες με τον Μπέλεκ να καταφέρει να τελειώσει τη μία απ' αυτές και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από θλιβερά επεισόδια στο ημίχρονο ανάμεσα στους οπαδούς και την αστυνομία.