Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Premier League: Σταμάτησε το σερί της Τότεναμ

160
Image via Wikipedia
Την πρώτη της ήττα μετά από έξι σερί νίκες στην Premier League γνώρισε η Τότεναμ, από την Στόουκ με 2-1.

Ο Μάθιου Έθρινγκτον ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές, καθώς πέτυχε και τα δυο γκολ της ομάδας του (στο 13' και στο 43'). Ο Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ μείωσε για το συγκρότημα του Χάρι Ρέντκναπ στο 62', αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν, όσο και αν πίεσαν, να αποφύγουν την ήττα.

Με νίκη συνδύασε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Σάντερλαντ ο Μάρτιν Ο'Νιλ. Οι μαυρόγατες επικράτησε με 2-1 της Μπλάκμπερν εντός έδρας, ανατρέποντας μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο το εις βάρος τους σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 17' με τον Βούκτσεβιτς, αλλά ο Βόγκαν στο 84' και ο Σεμπάστιαν Λάρσον στις καθυστερήσεις πέτυχαν τα γκολ, με τα οποία γύρισε το ματς η Σάντερλαντ.