Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. – ΑΡΗΣ 1-1 - Τους "έστησε" ο άνεμος... (2 VIDEO)

Ο άνεμος που δεν άφησε σε ησυχία τους παίκτες, το έξυπνο γκολ του Νέτο, η «αστοχία» του Γιακούποβιτς και το διπλό πρόσωπο του Σηφάκη είναι αυτά που σημάδεψαν την αναμέτρηση στο Πανθεσσαλικό.

Ολυμπιακός Βόλου και Αρης έμειναν στο 1-1 με τα γκολ να σημειώνονται από στημένες φάσεις σε συνδυασμό με λάθη των τερματοφυλάκων και τον ισχυρό άνεμο σε βοηθητικό ρόλο.
 Το 0- 1 του Νέτο

Τ0 1-1 από τον Ντολεζάι

Τέλος του ματς, ο Άρης θα μπορούσε αν ήταν πιο προσεκρικός να πάρει τους 3 βαθμούς στο Πανθεσσαλικό, όμως τελικά και με τον έναν βαθμό πρέπει να είναι ευχαριστημένος, καθώς τις κλασσικές ευκαιρίες τις είχε ο Βόλος.
94' Κίτρινη ο Πλιάγκας 93' Οδηγούμαστε στην ισοπαλία. Τομάς αντί Σανκάρε η τρίτη αλλαγή στον Βόλο
90' 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων. Κίτρινη στον Φατί
88' Εκπληκιτκή αντεπίθεση του Άρη. Φάουλ πάνω στη γραμμή ο Αλβάρεζ και κίτρινη κάρτα. Ευκαιρία για το γκολ της νίκης.
87' Κόρνερ για τον Βόλο. Το παιχνίδι παίζεται πάνω κάτω. Σηφάκης σε κόρνερ την επικίνδυνη κεφαλιά του Ντολεζάι.
84' Τελευταία αλλαγή για Άρη με Κασναφέρη στη θέση Κόκε
83' Ωραίο φάουλ για τον Άρη. Νέτο εκτελεί, απεκρούουν οι αμυντικοί
82' Κόρνερ για τον Βόλο, Σηφάκης μπλοκάρει.
80' Ζήτησε πέναλντι ο Βόλος, όμως στο ξεκίνημα της φάσης ο Σολάκης είχε κάνει επιθετικό φάουλ το οποίο και σφύριξε ο Μήτσιος. Κίτρινη στον Κουλουχέρη.
78' Κόρνερ για τον Άρη, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
76' 56-44 η κατοχή για τον Άρη
75' Σουτ του Μαρτίν, μπλοκάρει ο Σηφάκης.
75' Τόχα έξω, μέσα ο Φατί
72΄Πολύ καλό φάουλο από τον Νέτο. Η μπάλα σύριζα έξω. Στην αντεπίθεση ο Σολάκης στέλνει την μπάλα άουτ.
70' Ο Άρης μπορεί να σκοράρει, πρέπει να το πιστέψει και να προσέξει στην τελική πάσα.
68' Επικίνδυνο φάουλ για τον Βόλο, Απευθείας ο Καπετάνος, η μπάλα έξω.
66' Αλλαγή για τον Βόλο, Πλιάγκας αντί Μητρόπουλου.
64' Ωραίες κινήσεις του Άρη στην επίθεση. Κόρνερ για τον ΆΡΗ . Λάθος του Γιακούμποβιτς δεν τα κατάφερε ο Λαζαρίδης να σκοράρει.
Οι δύο προπονητές φρέσκαραν την επιθετική τους γραμμή, επιλέγοντας πιο βαριά κορμιά.
60' Έξω ο Ρουίς, μέσα ο Τσέζαρεκ για τον Άρη
58' Αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Μπρέσκα, μέσα ο Μαρτίν.
56' Νεύρα μεταξύ των παικτών για ένα χτύπημα στον Βανγκέλι. Πρίττας Σολάκης από μία κίτρινη κάρτα για τον διαπληκτισμό.
53' Σουτ του Καπετάνου απόκρουση του Σηφάκη και η μπάλα κόρνερ από τον Κουλουχέρη. Δοκάρι στο κόρνερ για τον Ολυμπιακό και στην επαναφορά κεφάλια και διώχνει πάνω στη γραμμή ο Σηφάκης.
50' Πίεση του Βόλου που ο άνεμος τον ευνοεί.
48' Κατοχή μπάλας ο Βόλος στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Άρης ακόα δείχνει επηρεα;σμένος απότην ισοφάριση.
46' Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο.
Ημίχρονο
Ο Άρης έδειχνε να ελέγχει το ματς και να μπορεί να σκοράρει και για δεύτερη φορά μετά το γκολ-φάουλ τουΝέτο. Όμως, όπως ξεγέλασε ο άνεμος τον  Γιακούμποβιτς, ξεγέλασε και τον Σηφάκη που έδωσε δώρο στον Βόλο την ισοφάριση.
45' Ό Άρης δείχνει ζαλισμένος από την ισοφάριση. Υπομονετικά προσπαθεί να κλείσει το ημίχρονο. Τέλος ημιχρόνου.
40' Ο Σηφάκης δεν καταλαβαίνει την πορεία της μπάλας στο κόρνερ του Καπετάνου και αντί να την διώξει με γροθιές, προσπαθεί να την μπλοκάρει με αποτέλεσμα αυτή να του φεύγει από τα χέρια και πάνω στη γραμμή ο πάικτης του Βόλου σκοράρει.
39' Σωτήρια ο Βανγκέλι σε κόρνερ. Τραγικό λάθος του Σηφάκη και 1-1 για τον Βόλο με Ντολεζάι.
35' Οι τελικές φάσεις είναι 2 για τον Βόλο και 3 για τον Άρη.
32' Μεγάλη Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκπληκτική απόκρουση του Σηφάκη.
29' Με τον τρόπο που παίζει η ομάδα της Θεσσαλονίκης είναι πολύ κοντά στον δημιουργήσει τις ευκαιρίες για το 0-2.
26' Ο Άρης έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και ελεέγχει τον ρυθμό του αγώνα μετά το γκολ.
23' Ο Κούπερ σήκωσε τον Φατί για ζέσταμα.
20' Γκκκκκκοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλ . Ο Άρης ανοίγει το σκορ. Ο Νέτο εκμεταλλεύεται τον άνεμο και εκτελώντας έντεχνα ένα φάουλ περίπου από το κέντρο του γηπέδου σκοράρει το δεύτερο του συνεχόμενο γκολ στο πρωτάθλημα.
17' Μοιρασμένο το παιχνίδι και αρκετά ανοιχτό για την ώρα. Χωρίς όμως τις μεγάλες φάσεις.
13' Η πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα, σουτ του Μητρόπουλου απεκρούει ο Μενδρινός σε κόρνερ.
11' Αντεπίθεση από την ομάδα του Βόλου, πέρασε αναξιοποίητη.
09' Κόρνερ για τον Βόλο, μπλοκάρει ο Σηφάκης.
07' Ωραία ενέργεια του Τόχα, όμως το σουτ που επιχείρησε πήγε αρκετά έξω.
04' Ωραίο ευθύβολο σουτ του Μπρέσκα, στην αγκαλιά του Σηφάκη. Στην αντεπίθεση ωραία παράλληλη σέντρα του Χαβίτο έδιωξαν οι αμυντικοί.
02' Στα πρώτα λεπτά οι παίκτες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους καθώς και να ανταπεξέλθουν στο κρύο.
17:15 Όλα έτοιμα για τη σέντρα . 4 βαθμοί κελσίου η θερμοκρασία