Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

Β' Εθνική: Νίκη στο τέλος για Λεβαδειακό

Με γκολ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ίκερ Μπεγκόνια στο 86ο λεπτό ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του Αγροτικού Αστέρα εντός έδρας και απέχει πέντε βαθμούς από τον τρίτο ΟΦΗ.
Το τέρμα αυτό ήρθε σε ένα σημείο, που οι γηπεδούχοι έδειχναν να έχουν μπλοκάρει επιθετικά, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι και να πιέζουν εκείνοι για το γκολ και τη νίκη.
Επιτυχημένος ήταν το ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο του Πιερικού. Η ομάδα της Κατερίνης νίκησε τα Τρίκαλα με 2-0, χάρη στα τέρματα των Χατζή και Πουλάκου.
Με 4-0 συνέτριψε η Δόξα τον Εθνικό στη Δράμα και διατηρεί ελπίδες για την είσοδό της στα play off.
Στο ντέρμπι των ουραγών η Αναγέννηση Καρδίτσας ήταν η μεγάλη κερδισμένη, καθώς επιβλήθηκε της Καλλιθέας με 1-0. Χρυσός σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Ντοριβάλ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.
Στο 1-1 έμειναν τα παιχνίδια Εθνικός Αστέρας-Πανθρακικός και Θρασύβουλος-Ηλιούπολη.
Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής:
Σάββατο
ΟΦΗ - Παναιτωλικός 1-0 (45' Μπουλούτ)
Κυριακή
Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλιθέα 1-0 (45+1' πεν. Ντοριβάλ)
Εθνικός Αστέρας - Πανθρακικός 1-1 (18' Παπαζούδης - 70' πεν. Ρομπέρ)
Δόξα Δράμας - Εθνικός 4-0 (45+1' Σιάκκας, 51΄Χατζηπαντελίδης, 78' Χλωρός, 90+3' Μαρκόφσκι)
Θρασύβουλος - Ηλιούπολη 1-1 (7' Ζαχαρόπουλος - 27' Στεφανίδης)
Πιερικός - Τρίκαλα 2-0 (72' Χατζής, 85' Πουλάκος)
Λεβαδειακός -  Αγροτικός Αστέρας 1-0 (87' Μπεγκόνια)