Δευτέρα 2 Απριλίου 2012

Bundesliga: Φουλάρει για Ευρώπη το Ανόβερο

250
250 (Photo credit: Wikipedia)
Την ευκαιρία να πλησιάσει προς την κορυφή έχασε η Σάλκε, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Χοφενχάιμ, στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 28ης ημέρας στη Bundesliga.

Στο πρώτο χρονικά ματς της σημερινής ημέρας, το Ανόβερο πέτυχε μεγάλη νίκη επί της Γκλάντμπαχ κι απέκτησε προβάδισμα για την έξοδό του στο Europa League της νέας περιόδου.

Δύο πέναλτι, ένα για κάθε ομάδα έκριναν την αναμέτρηση, Χοφενχάιμ-Σάλκε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σαλίχοβιτς με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και 10 λεπτά πριν τη λήξη ο Χούντελααρ «έσωσε την παρτίδα» για την ομάδα του Χούουμπ Στέφενς.

Οι Για Κόναν και Ντιουφ έδωσαν προβάδισμα στο Ανόβερο στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ για τη γηπεδούχο Γκλάντμπαχ μείωσε ο Νορντβέιτ.