Τετάρτη 25 Απριλίου 2012

Το πιο... μουσαντένιο πέναλτι! (video)

Ούτε ο πρόεδρος της δεν θα έδινε στην Μπρισμπέιν Ρόαρ το πέναλτι που κέρδισε στο 94' απέναντι στην Περθ Γκλόρι για το πρωτάθλημα της Αυστραλίας, με το οποίο και κατέκτησε τον τίτλο!
Συγκεκριμένα ο τίτλος του φετινού πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Αυστραλίας, κρινόταν απ' την έκβαση αυτού του αγώνα, όπου ακόμα και η ισοπαλία ευνοούσε τους φιλοξενούμενους. Μετά από 94 λεπτά αγώνα το σκορ ήταν 1-1, κάτι που σημαίνει ότι απέμεναν μερικά μόλις δευτερόλεπτα για να καταλήξει ο τίτλος στην Περθ Γκλόρι.

Αντίθετη ωστόσο άποψη είχε ο διαιτητής της αναμέτρησης, καθώς σ' εκείνο το λεπτό σφύριξε πέναλτι σε προσπάθεια παίκτη των γηπεδούχων, το ο οποίο ωστόσο ήταν και ο μοναδικός που του είδε. Η εκτέλεση εν τέλει ήταν εύστοχη, με το πρωτάθλημα να καταλήγει στην Μπρίσμπεϊν Ρόαρ.