Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2010

Οι Γάλλοι έστειλαν τον Παναθηναϊκό μόνο στην κορυφή

Πιο δύσκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ (2-0) ο Παναθηναϊκός με σκόρερ δυο Γάλλους (16' Μπουμσόνγκ, 69' Σισέ) νίκησε τον Πανσερραϊκό και πέρασε μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Σούπερ Λίγκα, στο +3 από τον Ολυμπιακό που παίζει την Κυριακή στην Καβάλα. Επεισόδια έξω από γήπεδο στο ξεκίνημα και χρήση δακρυγόνων προκάλεσαν 12λεπτη διακοπή του ματς στο ΟΑΚΑ.

Το φιλμ του αγώνα

6' Διακπή του αγώνα λόγω ρίψης δακρυγόνων έξω από το Ολυμπιακό Στάδιο
9' Από καλή θέση ο Γκοβού δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ράντμαν
16' ΓΚΟΛ (1-0): Εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, ο Μπουμσόνγκ σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους και άνοιξε το σκορ

24' Σουτ του Γεωργιάδη, ο Τζόρβας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
31' Σουτ του Νταλέ από καλή θέση, η μπάλα λίγο άουτ.
33' Εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο από αριστερά, ο Τζόρβας έπεσε και έδιωξε
38' Σουτ του Σουμπίνιο από καλή θέση, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
42' Ο Πανσερραϊκός διαμαρτύρεται δικαίως για πέναλτι, για χέρι του Πλεσί. Ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι.
50' Σουτ του Γεωργιάδη ο Τζόρβας μπλόκαρε.
67' Σέντρα του Σεϊταρίδη από δεξιά, ο Χριστοδουλόπουλος από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ
69' ΓΚΟΛ (2-0) Ο Χριστοδουλόπουλος είδε τον Σισέ στο δεύτερο δοκάρι, του έστειλε την μπάλα και ο Γάλλος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ράντμαν

ΣΚΟΡΕΡ: 16' Μπουμσόνγκ, 69' Σισέ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σ. Μάνταλος (Αθήνας)
ΚΙΤΡΙΝΗ: Χριστοδουλόπουλος

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλντο Φερέιρα) Τζόρβας, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Πλεσί (46' Σιμάο), Νίνης, Γκοβού (58' Μαρίνος), Χριστοδουλόπουλος (81' Μαυρίας), Σισέ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Παπάζογλου, Άλβαρες (73' Γαλανόπουλος), Πάμπλο Άμο, Μαουέν, Αμπουμπακάρι, Λεοζίνιο (81' Ανάκογλου), Μπέλιτς (80' Ασλανίδης), Γεωργιάδης, Σουμπίνιο, Νταλέ