Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2011

ΒΙΝΤΕΟ: Ξάνθη - Λεβαδειακός 1-1

Ο Μάρκο Μαρκόφσκι «έσωσε την παρτίδα» για τη Ξάνθη στην αναμέτρηση με το Λεβαδειακό. Με γκολ του Σέρβου επιθετικού επτά λεπτά πριν το τέλος η ακριτική ομάδα απέφυγε την εντός έδρας ήττα από τον Λεβαδειακό (1-1), που είχε ανοίξει το σκορ με τον Στέλιο Βασιλείου, εννέα λεπτά νωρίτερα.

Από 4 διαδοχικές νίκες προερχόταν η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, ωστόσο, «ξόδεψε» το πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Λεβαδειακού, ενώ στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς η απόδοση των γηπεδούχων ήταν κάτω του μετρίου.

Χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έφτασε κοντά σε μία μεγάλη νίκη, αλλά τελικά έφυγε από τα Πηγάδια με το βαθμό της ισοπαλίας. Αξίζει να επισημανθεί ότι από τα 4 γκολ που έχει πετύχει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα η ομάδα της Βοιωτίας, τα 3 προήλθαν από τον ίδιο παίκτη, το νεαρό Στέλιο Βασιλείου (στην ήττα από την ΑΕΚ με 2-1, καθώς και στη νίκη επί της Δόξας Δράμας με 1-0).