Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Football League: Ασταμάτητος ο Πλατανιάς

Τις πέντε νίκες σε έξι παιχνίδια έφτασε ο Πλατανιάς. Οι Κρητικοί επικράτησαν εύκολα με 2-0 εντός έδρας του Φωκικού και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα της Football League.

Ο Μιρτσέτα με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Χανίων στο 24', ενώ ο Ναζλίδης με κεραυνό από τα 20 μέτρα στο 80' σφράγισε τη νίκη του Πλατανία.

Νικηφόρα συνέχισε και η δεύτερη της βαθμολογίας Αναγέννηση Γιαννιτσών. Το συγκρότημα του Σπύρου Μπαξεβάνου επικράτησε στη Φυλή του Βύζαντα με 1-0 χάρη σε εύστοχο χτύπημα από τα 11 βήματα του Γιόνδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη δεύτερη νίκη της στη σεζόν και πρώτη εντός έδρας σημείωσε η Λάρισα, η οποία επιβλήθηκε με 2-1 της Παναχαϊκής. Ο Ζεκίνια στο 11' και ο Σεσίνια στο 41' έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του Κάμπου, για να έρθει ο Κυβελίδης στο 86' να μειώσει για τους Πατρινούς.

Με 2-0 επικράτησε η Βέροια της Αναγέννησης Επανομής εντός έδρας και παρέμεινε και αυτή στις πρώτες θέσεις του πίνακα.

Με το ίδιο σκορ και χάρη σε δυο τέρματα του Σουλτανίδη (στο 75' και στο 90'+) ο Παναθρακικός επιβλήθηκε του Αγροτικού Αστέρα.

Τέλος, στο μηδέν έμειναν Καλλονή και Ηρακλής Ψαχνών.