Δευτέρα 21 Μαρτίου 2011

Β' Εθνική: Πέρασε από την Ηλιούπολη ο Λεβαδειακός

Νικητής με 4-2 έφυγε από την Ηλιούπολη ο Λεβαδειακός και συνεχίζει να βρίσκεται στο κατόπι του ΟΦΗ για την 3η θέση της βαθμολογίας.
Οι Βοιωτοί βρέθηκαν να χάνουν ακόμα και με 2-0, όμως με μια εντυπωσιακή εμφάνιση στην επανάληψη γύρισαν το ματς και πήραν το υπερπολύτιμο τρίποντο.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22' με κεφαλιά του Μαράμα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα σε αντεπίθεση κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Ηλιόπουλο.
Λίγο πριν οι δυο ομάδες αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια ο Μπάρκογλου από τα 11 βήματα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, που κέρδισε ο Ναπολεόνι, και έβαλε ξανά τον Λεβαδειακό στο παιχνίδι.
Το δεύτερο μέρος ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 62' με αυτογκόλ του Νικολόπουλου και να παίρνουν τι προβάδισμα στο 73' με τον Ναπολεόνι. Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ζουρούδης.