Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010

Eντυπωσιακή νίκη της ΑΕΚ 4-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης»

Με εντυπωσιακή νίκη συνοδεύθηκε το ντεμπούτο του Μανουέλ Χιμένεθ στον πάγκο της ΑΕΚ, καθώς η ομάδα του επικράτησε 4-0 του Άρη μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Δύο γκολ σημείωσε ο Σκόκο (58΄, 68΄) κι από ένα ο Καφές (41΄) και ο Τζιμπούρ (90+).

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας στο Περιστέρι, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό Βόλου, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα με τους Μπρίτο (43΄), Σαμπού (79΄) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ισάριθμες φορές με τους Μπρέσκα (57΄), Ντολεζάι (83΄).

Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ

Σπουδαία νίκη με 2-0 επί της Λάρισας μέσα στο Αλκαζάρ πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα. Σκόρερ οι Κρις στο 39΄ και Ρομπέρτο στο 41΄.

Ολα της πήγαν στραβά από την αρχή της ΑΕΛ, αφού στο 11' κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπαρτολίνι, αλλά ο Μετίν που ανέλαβε να το εκτελέσει "νικήθηκε" από τον Ντεγκρά.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας στο Καυτανζόγλειο στάδιο, ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Πανσερραϊκό, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11' με τον Σολτάνι και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Παπάζογλου.

Διαβάστε περισσότερα στο ΕΔΩ

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας στο Παμπελοποννησιακό στάδιο, ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Καβάλα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Επστάιν και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 62' με τον Ονουάτσι.

Οι αγώνες του Σαββάτου είχαν ως εξής Πανιώνιος-Εργοτέλης 0-1, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0, Ξάνθη-Ολυμπιακός 0-3