Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010

Στην παράταση προκρίθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου

Με χτύπημα πέναλτι του Κώστα Καπετάνου στο 103ο λεπτό, ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε νικηφόρα 1-0 στην παράταση από την έδρα του ΟΦΗ και προκρίθηκε στη φάση των “16” του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Ο Καπετάνος, μακράν κορυφαίος του γηπέδου, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Πολυχρόνη Βεζυρίδη στο 82ο λεπτό, ενώ δοκάρι είχε και ο ΟΦΗ, με τον Μανούσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το ματς πήγε στην παράταση, όπου όλα κρίθηκαν όταν ο Λιαπάκης ανέτρεψε τον Σολάκη. Από τα 11 βήματα ο Καπετάνος νίκησε τον Βεζυρίδη και έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση.
ΣΚΟΡΕΡ: 103' πεν. Καπετάνος
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασίλης Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μανούσος, Βλόνταρτσικ – Ρόκας, Ζέλεσι, Καπετάνος
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Μπούρμπος, Σταυρακάκης (25` Μονιάκης), Λιαπάκης, Μπερτίν, Κατσικογιάννης, Βερόν, Κιάσσος, Νικλητσιώτης (72` Μανούσος), Σοϊλέδης (88` Γκουέϊ), Βλόνταρτσικ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Ρόκα (40` Γιακούποβιτς), Ζέλεσι, Ρόκας (49` Μητρόπουλος), Ντολεζάι, Τομάς, Ρίκκα, Κάστρο, Φραντζιπάνε, Καπετάνος, Μπρέσκα (80` Σολάκης), Καμπάνταης enet.gr