Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010

Πρέμιερ Λιγκ: Η Τσέλσι 2-0 τη Γουλβς

Χωρίς να φορτσάρει η Τσέλσι νίκησε άνετα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» τη Γουλβς 2-0, με τους Μαλουντά και Καλού να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ανεξάρτητα από τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής θα παραμείνει μόνη στην κορυφή της βαθμολογία.

Ο Μαλουντά στο 23ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Λονδρέζους, ενώ ο Καλού στο 81ο διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Η Τότεναμ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Έβερτον. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε μέσα σε τρία λεπτά, καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17’ με τον Μπάινς και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Φαν ντερ Φάαρτ στο 20’.
Η βαθμολογία στην κορυφή: Τσέλσι 22, Μάντσεστερ Σίτι 17, Τότεναμ 15, Γουέστ Μπρόμιτς 15, Άρσεναλ 14, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 14, Σάντερλαντ 12, Μπόλτον 12.