Κυριακή 1 Απριλίου 2012

ΒΙΝΤΕΟ: Αστέρας Τρίπολης- ΟΦΗ 2-2

Η παράδοση που θέλει τον ΟΦΗ να μην χάνει στην Τρίπολη από τον Αστέρα Τρίπολης διατηρήθηκε για τρίτη φορά σε ισάριθμες συναντήσεις των δύο ομάδων.

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την πρωτεύουσα της Αρκαδίας, σε ένα ματς που βαθμολογικά ήταν λίγο πολύ αδιάφορο για τους δύο αντιπάλους.

Ο ΟΦΗ, μάλιστα, λίγο έλλειψε να πάρει και το «τρίποντο» στο τέλος, αλλά το σουτ του Παπουλή σταμάτησε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς, προηγήθηκαν με το αυτογκόλ του Βάντο στο ξεκίνημα κι έχασαν ευκαιρίες για δεύτερο γκολ.

Ο Βαγγέλης Μάντζιος στο ημίωρο του αγώνα ισοφάρισε με κεφαλιά, αλλά και πάλι η ομάδα του Σάκη Τσιώλη πήρε προβάδισμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Φρανκού.

Την «τελευταία λέξη» στο παιχνίδι είπε ο Φώτης Παπουλής, περίπου 15 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Superleague, 27η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης -... από greeksuperleague