Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2013

Φωστήρας-Ατρόμητος 0-1

Νίκη που τον βάζει στη θέση του οδηγού πέτυχε στον Ταύρο ο Ατρόμητος επί του Φωστήρα (1-0). Ο Καραμάνο το "χρυσό" γκολ.

Φτωχό ήταν το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Ο Ατρόμητος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν είχε τη μεγάλη φάση.

Μία από τα ίδια και στο δεύτερο μέρος. Ο χρόνος κυλούσε αργά και βασανιστικά, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν τις απαντήσεις στα δύσκολα ερωτήματα του Φωστήρα. Η καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων δημιουργούσε προβλήματα στους Περιστεριώτες που τελικά βρήκαν τη λύση από τον Καραμάνο.

Στο 77ο λεπτό το σουτ του βρήκε στόχο και οι "κυανόλευκοι" έφυγαν με το διπλό από τον Ταύρο.

Οι συνθέσεις:

Φωστήρας (Τζάκι Ματάισεν): Παπαδόπουλος, Κάργας, Εμέκα, Καμπάσης, Κακαράς, Ανδρίκος, Τεγούσης (81' Λεοντίου), Τασουλής, Μαυρίδης (69' Βούζας), Σεχολάρι (46' Παναγιωτόπουλος), Κιμανί.

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπρίτο (72' Ουμπίντες), Γεωργίου, Νάστος, Καλλέργης (46' Φάμπιο), Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης.