Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

«Πολυβόλο» η Ντόρτμουντ, δύσκολη νίκη για Μπάγερν

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πέτυχε δύο γκολ στο ματς της Ντόρτμουντ με την Φράιμπουργκ

«Πολυβόλο» η Ντόρτμουντ, νίκησε στην έδρα της 5-0 τη Φράιμπουργκ, στην 7η αγωνιστική του γερμανικού πωταθλήματος.

Ο Ρόις άνοιξε το σκορ στο 35' και πέτυχε το 2-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στη φάση αυτή, η Φράιμπουργκ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιαγκνέ Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να σκοράρει. Ο πολωνός επιθετικός με δύο γκολ (58' και 70') έκανε το σκορ 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μπλαστσικόφσκι στο 79'.

Στο «Αλιάντς Αρένα», η Μπάγερν με γκολ του Τόμας Μίλερ (63') νίκησε 1-0 τη Βόλφσμπουργκ.

Στα άλλα ματς της 7ης αγωνιστικής στο γερμανικό πρωτάθλημα: Λεβερκούζεν-Ανόβερο 2-0, Χέρτα-Μάιντς 3-1, Χόφενχαϊμ-Σάλκε 3-3.