Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

Έμεινε στην κορυφή με «τεσσάρα» η Ανόρθωση

Εύκολο απόγευμα πέρασε η Ανόρθωση κόντρα στον Ερμή Αραδίππου. Η ομάδα του Γκιγιέρμο Όγιος νίκησε 4-0 και παρέμεινε στην κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος. Μάλιστα, το σκορ θα μπορούσε να έχει πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις, όμως ο Μαραγκός έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Πολλά γκολ και στα άλλα δύο παιχνίδια της ημέρας για την Α' Εθνική. Η Πάφος βρέθηκε να χάνει με 2-0 εντός έδρας από την ΑΕ Λεμεσσού, όμως κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία. Αλλαγές συναισθημάτων μέσα σε τρία λεπτά στο ματς της ΑΕΚ Λάρνακας με την Πέγεια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0. Όμως στο 72' και στο 73' δύο γκολ του ΑΠΟΠ έφεραν το ματς στα ίσια. Ένα λεπτό αργότερα, όμως, η ΑΕΚ έκανε το 3-2 και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Τα βλέμματα πια στρέφονται στο ματς της Δευτέρας, όταν η Ομόνοια (με τον Μπάγεβιτς για πρώτη φορά στον πάγκο) θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στο ΓΣΠ.