Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2013

4η αγ.: Δεν χαλαρώνει η Ατλέτικο Μαδρίτης ΒΙΝΤΕΟ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε με 4-2 της Αλμερία και σκοράροντας κατά ριπάς εξακολουθεί να προπορεύεται στον πίνακα της βαθμολογίας στην Primera Division μετά από 4 αγωνιστικές.

Το κενό του Ρανταμέλ Φαλκάο δεν φάνηκε για ακόμα μία φορά, αφού οι "νεοφώτιστοι" δεν κατάφεραν να προβάλουν αντίσταση μέσα στο "Βιθέντε Καλδερόν". Ο Ντάβιντ Βίγια άνοιξε το σκορ στο 15' κι έδειξε τον δρόμο στους συμπαίκτες του. Τον ακολούθησε πρώτα ο... συνήθης ύποπτος Ντιέγο Κόστα, ο οποίος ευστόχησε σε πέναλτι στο 35ο λεπτό της συνάντησης και απέναντι σε μία παθητική ομάδα, ουσιαστικά "κλείδωσε" τη νίκη.

Ο Ρόντρι μείωσε πριν από τη λήξη του ημιχρόνου σε 2-1 κόντρα στη ροή του αγώνα, αλλά στο 2ο ημίχρονο σημειώθηκε καταιγισμός ευκαιριών μπροστά στην εστία του Εστέμπαν. Κόκε και Τιάγο κατάφεραν να νικήσουν τον Ισπανό τερματοφύλακα, Ραούλ Γκαρθία και Αρντά Τουράν είχαν δύο καλές ευκαιρίες και το μόνο που κατάφεραν οι Ανδαλουσιάνοι ήταν να μειώσουν με τον Αλέιτς Βιδάλ στις καθυστερήσεις.

Ατλέτικο Μαδρίτης (4-4-2): Χουανφράν, Χιμένεθ, Γοδίν, Λουίς, Κόκε (70' Τόρες), Τιάγο, Γκάμπι, Γκαρθία (72' Αντριάν), Κόστα, Βίγια (67' Τουράν)

Αλμερία (4-2-3-1): Εστέμπαν, Ραφίτα, Πεγεράνο (46' Σίλβα), Τρουχίγιο, Κρίστιαν, Βέρθα, Τέμπαρ (68' Κορόνα), Βιδάλ, Σοριάνο (69' Μπαρμπόσα), Σούσο, Ρόντρι

Σε ρυθμούς twitter
# Η Ατλέτικο Μαδρίτης άρχισε τη σεζόν με 4 σερί νίκες για πρώτη φορά από το 1995-1996, όταν και κατέκτησε το νταμπλ.