Κυριακή 27 Ιουνίου 2010

Βόλεϊ: Ήττες για την Εθνική ανδρών και γυναικών

Την ήττα γνώρισε η Εθνική ανδρών στην Άγκυρα από την Τουρκία με 3-1 σετ, σε αγώνα για την προκριματική φάση του φάιναλ φορ του European League. Για την ίδια διοργάνωση η Εθνική γυναικών έχασε στη Μαδρίτη από την Ισπανία με 3-0.

Οι άνδρες έχασαν το πρώτο σετ, κέρδισαν το δεύτερο, όμως στη συνέχεια οι Τούρκοι επιβλήθηκαν δύσκολα στα άλλα δύο και έφθασαν στη νίκη με 3-1. Τα σετ: (25-19, 22-25, 25-22, 25-23). Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες σε δεύτερο ματς την Κυριακή.

Όσον αφορά τα κορίτσια έχασαν εύκολα τα δύο πρώτα σετ, πάλεψαν το τρίτο, όμως δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 3-0. Τα σετ: (25-13, 25-18, 25-23). Η Εθνική θα συναντηθεί εκ νέου με την Ισπανία την Κυριακή στο δεύτερο παιχνίδι της προκριματικής φάσης.