Σάββατο 7 Μαΐου 2011

Τερματοφύλακας έγινε αλλαγή και επιτέθηκε στον προπονητή του!

Ο τερματοφύλακας της μεξικανικής Τζαγκουάρες Χόρχε Βιλαλπάλντο έγινε αλλαγή στο παιχνίδι με την Ατλέτικο Τζούνιορ για τους «16» του Κόπα Λιμπερταδόρες λόγω δύο… ανεπανάληπτων λαθών που έκανε και επιτέθηκε στον προπονητή του, με τους ψυχραιμότερους να τους συγκρατούν. Δείτε το βίντεο.

Ο Βιλαλπάντο έξανε δύο οδυνηρά λάθη για την ομάδα του, που στοίχισαν και ισάριθμα τέρματα και αντικαταστάθηκε ένα τέταρτο πριν από το τέλος της αναμέτρησης. Από τα νεύρα του έτρεξε να… αρπάξει τον προπονητή του Χοσέ Κρουζ, με αποτέλεσμα οι δύο άνδρες να πιαστούν στα χέρια! Οι ψυχραιμότεροι τους χώρισαν και ο 26χρονος γκολκίπερ έφυγε για τα αποδυτήρια.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την ώρα της αλλαγής το σκορ ήταν 3-2 υπέρ της Ατλέτικο και έδινε πρόκριση στην ομάδα της Κολομβίας (1-1 πρώτο ματς). Ωστόσο τρία λεπτά πριν από το τέλος η Τζαγκουάρες ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις ο νεοεισελθών γκολκίπερ Έντγκαρ Αντράντε έκανε εξαιρετική επέμβαση, στέλνοντας την ομάδα του στους «16» της διοργάνωσης!