Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2012

Βραδιά Champions League με γκολ και θέαμα η χθεσινή!

Δυο εξαιρετικά ματς, μας χάρισε η χθεσινή βραδιά Champions League. Η Ρεάλ Μαδρίτης ήρθε ισόπαλη στη Μόσχα με τη τοπική ΤΣΣΚΑμε σκορ 1-1, ενώ η πάμπλουτη Τσέλσι δέχθηκε ταπεινωτική εκτός έδρας ήττα από την… «φτωχή» Νάπολι με το φωτεινό πίνακα να δείχνει 3-1 για τους γηπεδούχους.

Στον αγώνα ΤΣΣΚΑ – Ρεάλ Μαδρίτης, το σκορ άνοιξε ο… «συνήθης ύποπτος» Κριστιάνο Ρονάλντο στο 28΄, ενώ η ισοφάριση ήρθε για τους γηπεδούχους ήρθε στο 93΄ με τον Βέρνμπλομ.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Τσέλσι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Μάτα στο 27’, ενώ ο χορός των τερμάτων για τη Νάπολι ξεκίνησε στο 38’ με τον Λαβέτσι, κάνοντας το 1-1. Το προβάδισμα για τους γηπεδούχους έδωσε ο καταπληκτικός Καβάνι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό 3-1 έγραψε πάλι ο Λαβέτσι στο 66’.

Από κει και πέρα, αμφίβολο πρέπει να θεωρείται το μέλλον του προπονητή της Τσέλσι, Αντρέ Βίλα Μπόας, μετά από αυτόν τον αγώνα…