Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

VIDEO - Στο 2-2 έμεινε ο Άρης κόντρα στον Πανθρακικό

Ο Άρης είδε τον Πανθρακικό να του κάνει δύσκολη τη ζωή με τις γκολάρες – σλάλομ του Κάσες όμως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σώσει τον βαθμό

Για άλλο ένα παιχνίδι ο Άρης δεν μπόρεσε να πάρει την πρώτη του εντός έδρας νίκη. Αυτή τη φορά ο Πανθρακικός ήταν η ομάδα που του στέρησε τη χαρά, για τη 13η αγωνιστική. Οι «κίτρινοι» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την ομάδα της Κομοτηνής και συνέχισαν να προβληματίζουν τόσο με τις εμφανίσεις τους, όσο και με τη βαθμολογική τους συγκομιδή.

Τα γκολ του Κάσες (6’ και 27’), που θα τα ζήλευε και σκιέρ, έδωσαν δύο φορές το προβάδισμα στην ομάδα του Άκη Μάντζιου, που είδε τους παίκτες του Ζόραν Μιλίνκοβιτς να φτάνουν δύο φορές στην ισοφάριση, πρώτα με τον Μανιά (23’) και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Τσουμάνη (62’).

Για ακόμη ένα ματς ο Άρης είχε προβλήματα στην ανάπτυξη, που του στέρησαν την ευκαιρία να πιέσει περισσότερο την άμυνα του Πανθρακικού, που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον τα τεράστια κενά στην άμυνα των γηπεδούχων.