Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010

Ρεσιτάλ Μπερμπάτοφ με πέντε γκολ!

Berbatov - Manchester 3:0 ChelseaImage by Super MF via FlickrΟ Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ ήταν ασταμάτητος και πέτυχε πέντε γκολ στο 7-1 της Γιουναϊτεντ επί της Μπλάκμπερν στην 15η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.
Ο Βούλγαρος φορ σκόραρε στο 2' , 27' , 47' , 62' και 70' , ενώ τα άλλα δύο γκολ της Γιουναϊτεντ, πέτυχαν οι Παρκ (23' ) και Νάνι (48' ). Για την άτυχη Μπλάκμπερν, μείωσε ο Σαμπρα στο 84' .
Η Αρσεναλ πέρασε εντυπωσιακά από το «Βίλα Παρκ», αφού νίκησε 4-2 την Αστον Βίλα.Η ομάδα του Αρσεν Βενγκέρ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Αρσάβιν (39' )και Νασρί (45' ). Οι γηπεδούχοι, μείωσαν με τον Κλαρκ στο 52', αλλά ο Σαμάκ τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 3-1. Η Αστον Βίλα μείωσε προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και μείωσε πάλι με τον Κλαρκ στο 70' . Τελικά στις καθυστερήσεις ο Γουάιλσάϊρ έκανε το 4-2.

Στα άλλα ματς: Μπόλτον-Μπλάκπουλ 2-2, Εβερτον-Γουέστ Μπρομ 1-4, Φούλαμ-Μπέρμιγχαμ 1-1, Στόουκ-Μάντσεστερ Σ. 1-1, Γουέστ Χαμ-Γουίγκαν 3-1, Γουλβς-Σάντερλαντ 3-2. Αύριο παίζουν: Νιούκαστλ-Τσέλσι, Τότεναμ-Λίβερπουλ.