Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

Β' Εθνική: Γκέλαρε ο ΠΑΣ

Panaetolikos StadiumImage via WikipediaΣτους τρεις βαθμούς μειώθηκε η διαφορά του πρωτοπόρου ΠΑΣ Γιάννινα από τον δεύτερο Παναιτωλικό στη βαθμολογία της Β' Εθνικής, καθώς οι Ηπειρώτες γκέλαραν, παραχωρώντας λευκή ισοπαλία στον Ιωνικό, την ώρα που οι Αιτωλοί επικρατούσαν εκτός έδρας με 0-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Το μοναδικό γκολ στο παιχνίδι του Παναιτωλικού πέτυχε ο Καούνος νωρίς νωρίς, αφού άνοιξε το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό.

Στα Ιωάννινα, ο ΠΑΣ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις ευκαιρίες κόντρα στον Ιωνικό, που περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, όμως δεν κατάφερε ποτέ να φτάσει στο τέρμα που θα του έδινε τη νίκη.

Στο 0-0 έμειναν και άλλα δυο παιχνίδια της 10η αγωνιστικής. Ο λόγος για το Βέροια-Καλλιθέα και το Πιερικός-Διαγόρας.

Σπουδαία νίκη επί της Ηλιούπολης πήρε ο Λεβαδειακός εντός έδρας με τον μόνιμο σκόρερ του στα τελευταία παιχνίδια, Ναπολεόνι, να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 67'.

Στα Τρίκαλα η τοπική ομάδα δεν ήταν καθόλου καλή και έτσι δίκαιο ο Αγροτικός Αστέρας προηγήθηκε με 0-1 χάρη σε τέρμα του Τσούκλη στο 44', όμως στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Πουρή.