Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Primera Division: Νέα ήττα εντός έδρας για Σεβίλλη

BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 30:  David Villa of...Image by Getty Images via @daylifeΤην προηγούμενη αγωνιστική ήταν η Μαγιόρκα που πέρασε από το «Σάντσεθ Πιχθουάν». Μία εβδομάδα μετά και η Χετάφε υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα τους Ανδαλουσιάνους (3-1) οι οποίοι προηγήθηκαν.

Δεν έμελλε να πάρει ούτε βαθμό στα δύο τελευταία παιχνίδια της η Σεβίλλη, τα οποία έγιναν στην έδρα της. Οι Ανδαλουσιάνοι έψαχναννίκη με την Χετάφε μετά το 1-2 από την Μαγιόρκα, που τους είχε αφήσει στους 20 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30' με τον Κανουτέ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοσή τους έπεσε, κάτι το οποίο φαίνεται και με το παραπάνω από το ότι το 1-0 έγινε 1-3. Στο 57' ο Μανού Ντελ Μοράλ ευστόχησε από τη βούλα του πέναλτι για το 1-1 και δύο λεπτά μετά ο Μικού έκανε το 1-2. Στο 77' ο Ρίος με δυνατό σουτ μετά από κακό διώξιμο της άμυνας διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Η Σεβίλλη δεν κατάφερε να βρεθεί ούτε με ματς περισσότερο στην 4η θέση της Primera Division.