Τετάρτη 24 Νοεμβρίου 2010

Πήρε τη νίκη στην Κρήτη ο Ολυμπιακός

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την Κρήτη ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Βαλβέρδε νίκησε με σκορ 2-0 τον Εργοτέλη, στο δεύτερο ημίχρονο που διεξήχθη στο «Παγκρήτιο».

Το παιχνίδι ήταν γεμάτο πάθος και ένταση. Ναι μεν ο αγωνιστικός χώρος δεν ήταν βαρύς, όπως στο πρόσφατο ματς που διακόπηκε στο 45', ωστόσο οι παίκτες τα έδωσαν όλα και διαμαρτύρονταν στον διαιτητή σε κάθε ευκαιρία!

Στο 78' ο Ριέρα έβγαλε τη σέντρα και ο Πάντελιτς με κεφαλιά από κοντά σημείωσε το 0-1.

Και στις καθυστερήσεις του ματς, ο Φουστέρ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Ετσι, ο Ολυμπιακός αποσπάστηκε στη βαθμολογία και έχει πλέον 27 βαθμούς, έναντι 24 του Παναθηναϊκού. Αντίθετα, ο Εργοτέλης ισοβαθμεί στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, μαζί με τον Πανιώνιο (έχουν από 10 βαθμούς).