Παρασκευή 3 Σεπτεμβρίου 2010

ΕΛΛΑΔΑ 1 - 1 ΓΕΩΡΓΙΑ (Τελικό)

90+3’ Τέλος του παιχνιδιού.86’ Όλα για όλα τα παίζει η Εθνική που έχει βγει μπροστά για το γκολ της νίκης.

83’ Κίτρινη κάρτα για την Ελλάδα για δυνατό μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου στον Ανανίτζε.

72’ ΓΚΟΛ! Η Εθνική ισοφαρίζει με σουτ του Σπυρόπουλου μετά από επεισοδιακή φάση!

71’ Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Μήτρογλου στη θέση του Σεϊταρίδη.

59’ Αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Νίνης στη θέση του Σαμαρά.

52’ Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική από προβολή του Σαλπιγγίδη που κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα της Γεωργίας, Ρεβισβίλι.

50’ Η Εθνική μπήκε ορεξάτη στο γήπεδο για το δεύτερο ημίχρονο και φαίνεται αποφασισμένη να πετύχει τουλάχιστον την ισοφάριση.

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45+1’ Η Εθνική πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ...

44’ Κίτρινη κάρτα για τη Γεωργία για αντικανονικό μαρκάρισμα του Λομπιανίτζε στον Σαμαρά

38’ Πολύ καλή ευκαιρία για την Εθνική αλλά το δυνατό σουτ του Σαλπιγγίδη έφυγε λίγο άουτ…

37’ Πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα στην Ελλάδα για το μαρκάρισμα του Σαμαρά στον Ιασβίλι.

25’ Η Εθνική προσπαθεί, έχει την υπεροχή αλλά φαίνεται να δυσκολεύεται να διασπάσει την κλειστή άμυνα των Γεωργιανών

Διαιτητής της αναμέτρησης, ο Ισπανός Κάρλος Κλος Γκόμεθ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΕΛΛΑΔΑ (Φερνάντο Σάντος): Σηφάκης, Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπασταθόπουλος, Κατσουράνης, Τοροσίδης, Καραγκούνης, Σαμαράς, Σαλπιγγίδης, Γκέκας.

ΓΕΩΡΓΙΑ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ρεβισβίλι, Λομπιανίτζε, Ασατιάνι, Καλάτζε, Αμισβιασβίλι, Κιζανισβίλι, Γκόγκουα, Κβιρβέλια, Ιασβίλι, Κομπιασβίλι, Ντβαλισβίλι.

Επίσημο fan club απέκτησε η Εθνική ποδοσφαίρου

Το πρώτο επίσημο fan club της απέκτησε η Εθνική ποδοσφαίρου, με τις «ευλογίες» της ΕΠΟ! Η εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά, ενώ τα μέλη αποκτούν πρόσβαση σε μοναδικά προνόμια για να είναι πάντα δίπλα στην γαλανόλευκη αγαπημένη.

Για να γίνετε μέλος δεν έχετε παρά να επισκεφθείτε το hellasfanclub.gr και να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας.

Η συνδρομή κοστίζει 25 ευρώ και ισχύει για 2 χρόνια, ενώ υπάρχουν ειδικές τιμές για φοιτητές, παιδιά και οικογένειες.

Τα μέλη του club θα απολαμβάνουν: αποκλειστικό πακέτο μέλους (καπέλο, lanyard, τσάντα), 20% έκπτωση στην αγορά εισιτηρίων στους εντός έδρας αγώνες, 10% έκπτωση στα εισιτήρια διαρκείας, προτεραιότητα στην αγορά εισιτηρίων, δωρεάν είσοδο στους εντός έδρας αγώνες της Εθνικής Ελπίδων, οικογενειακό πακέτο στα 4 εισιτήρια το ένα δώρο και αποκλειστική συμμετοχή σε μοναδικά events.