Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Στο… τσακ γλίτωσε το κάζο ο Πανιώνιος στη Νέα Σμύρνη από τον ΚΑΟΔ

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 77-71 παρότι 10 λεπτά πριν το φινάλε προηγούνταν με 27 πόντους

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Πανιώνιος στη Νέα Σμύρνη με αντίπαλο τον ΚΑΟΔ του οποίου και επικράτησε με 77-71, για τη 16η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ των ανδρών.

Οι γηπεδούχοι έδειχναν να έχουν… καθαρίσει το ματς από το τέλος της τρίτης περιόδου το τέλος της οποία τους βρήκε στο +27. Στο δεκάλεπτο που απέμενε όμως η υπερβολική τους χαλάρωση επέτρεψε στους Δραμινούς να μειώσουν ακόμα και στο τρίποντο (74-71) με τους Νεοσμυρνιώτες τελικά να φτάνουν στη νίκη.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου διατήρησε τη δεύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο ΜακΚόλουμ κορυφαίος των νικητών που πέτυχε 21 πόντους εκ των οποίων οι 17 στο πρώτο μέρος. Μπάβτσις και Μάρκοβιτς ξεχώρισαν για τον ΚΑΟΔ.