Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2010

Β’ Εθνική: Τρίτη σερί νίκη του Αγροτικού Αστέρα

Μία σημαντική νίκη, την Τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, πανηγύρισε ο Αγροτικός Αστέρας στον Εύοσμο, με 2-1 επί του Ιωνικού. Οι «πράσινοι» ανέβηκαν έτσι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας (με αγώνα περισσότερο), την ώρα που ο σύλλογος της Νίκαιας με μόλις 8 βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές δείχνει ότι θα παλέψει πολύ για να διατηρηθεί στην κατηγορία.

Το σκορ για τον Αγροτικό άνοιξε ο Ναλμπάντης, στο 49ο λεπτό. Όμως, ο παίκτης που έκρινε την αναμέτρηση ήταν ο Δελήμπασης. Ο αμυντικός του Ιωνικού πρώτα με αυτογκόλ στο 60’ και ένα λεπτό αργότερα, όταν αποβλήθηκε, «κλείδωσε» τη νίκη για λογαριασμό της αντίπαλης ομάδας. Στο 63’ ο Πασάς κατάφερε να μειώσει, όμως η ομάδα του δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι περισσότερο.

Αποτελέσματα και σκόρερ της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Αγροτικός Αστέρας - Ιωνικός 2-1 (49' Ναλμπάντης, 60' αυτ. Δελήμπασης - 63' Πασάς)

Κυριακή (15:00)