Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: 2 - 1 Δείτε 3 VIDEO

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Τζόρβας, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Πλεσί, Κατσουράνης, Ζιλμπέρο, Χριστοδουλόπουλος, Γκοβού, Σισέ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πάρντο, Μπέλμπεργκ, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Μπράβο, Ντουντού, Ιμπαγάσα, Φουστέρ, Φετφατζίδης, Ριέρα, Μιραλάς.

2΄ : Πρώτες επιθέσεις για τον Ολυμπιακό, μέσα στη... θολή ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε από τα δεκάδες καπνογόνα τα οποία άναψαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού

4΄: Πρώτη διακοπή στο ντέρμπι λόγω τραυματισμού του Παπαδόπουλου
19:39

7΄: Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από αριστερά περνάει ανεκμετάλλευτο
19:40

7΄: Σε καλή θέση ο Φετφατζίδης μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται
19:43

11΄: Ατομική προσπάθεια και σουτ του Σισέ, ο Πάρντο μπλοκάρει

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά. Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό και να έχει την κατοχή, ενώ ο Παναθηναϊκός περιμένει, επιχειρώντας να βγει στην κόντρα
19:51

18΄: Ο Σισέ περνάει τον Πάρντο, αλλά βγαίνει πλάγια και η σέντρα του κόβεται
19:52

20΄: Σουτ του Φουστέρ στην αγκαλιά του Τζόρβα
    25΄: Ο Σπυρόπουλος κλέβει την μπάλα και σουτάρει από τα 25 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ
20:04

31΄: Ένταση στον αγωνιστικό χώρο και στην εξέδρα μεττά από ένα μαρκάρισμα του Ριέρα στον Βύντρα. Ο Κάκος περιορίζεται σε παρατηρήσεις

20:10

37΄: Καταπληκτική ατομική προσπάθεια του Μιραλάς έξω από την περιοχή και δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία... 0-1 ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
47΄: Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο
53΄: Σουτ του Χριστουδουλόπουλου από καλή θέση, μπλοκάρει ο Πάρντο
20:49

57΄: Ατομική προσπάθεια και σέντρα του Χριστοδουλόπουλου από δεξιά, κοντινή προβολή του Σισέ... 1-1
20:50

Πρώτο γκολ του Τζιιμπρίλ Σισέ σε ντέρμπι!

59' Ο Φουστέρ πάει να βγει μόνος απέναντι στον Τζόρβα, ο Σπυρόπουλος τον παρενοχλεί, ο Ολυμπιακός ζητάει πέναλτι

61' Ο Σισέ μόνος του, ανατρέπεται από τον Παπαδόπουλο, ο οποίος βλέπει και την κόκκινη κάρτα (μιας και ο αντίπαλός του ήταν σε προφανή θέση για γκολ). Ο Σισέ στο πέναλτι... 2-1!

Pao - Olympiakos 2-1
Ανέβηκε απÏ� spapas. - Δείτε κι άλλα αθλητικά και extreme sports video.
63΄: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μοντεστό στη θέση του Φετφατζίδη

69΄: Ο Βαγγέλης Μαρινάκης αποχωρεί αποδοκιμαζόμενος από την εξέδρα των επισήμων του ΟΑΚΑ

73΄: Ο κ.Μαρινάκης δεν έφυγε από το γήπεδο. Μπήκε στο μπουθ πάνω από τα δημοσιογραφικά, απ' όπου παρακολουθούν το ματς οι υπόλοιποι επίσημοι του Ολυμπιακού

76΄: Ο Μήτρογλου στη θέση του Μιραλάς

Έχοντας μπει στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του ντέρμπι, αυτό που είναι φανερό είναι ότι ο Ολυμπιακός, επαναπαυθείς στην υπεροχή του στο πρώτο ημίχρονο και στο γκολ του Μιραλάς, άρχισε να παίζει υπέρ το δέον αμυντικά στο δεύτερο ημίχρονο. Το γεγονός το εκμεταλλεύτηκε ο Παναθηναϊκός, που, μπαίνοντας με άλλη διάθεση και αποφασιστικότητα στο β΄ μέρος (και με τους Χριστοδουλόπουλο, Σισέ σε μεγάλα κέφια, αλλά και με σημαντική βοήθεια από τις δύο αλλαγές του Νιόπλια) κατάφερε πολύ γρήγορα να γυρίσει το παιχνίδι.

80΄: Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα

80΄: Μονοκόματο σουτ του Γκαρσία από 25 μέτρα, η μπάλα πάνω στον Πάρντο, που μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

82΄: Ο Ζαϊρί στη θέση του Φουστέρ

Τελευταία λεπτά του ντέρμπι. Ο Παναθηναϊκός κρατάει χωρίς να απειλείται ιδιαίτερα, ενώ ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να προσπαθείο ανορθόδξα -έχοντας βέβαια και το αριθμητικό μειονέκτημα

90+3΄: Κίτρονη κάρτα στον Γκαρσία

Λήξη του αγώνα! Παναθηναϊκός -Ολυμπιακός 2-1